forum

Catch the Beat (CtB)

posted
Total Posts
54
show more
Topic Starter
Kurokami
Naja. A pp ranking is csak egy kalap fos. Mato csak akkor fejez be map-et, ha fc-zi azt. Mint én teszem a legtöbbel. Viszont, míg én kivételezek az App map-ekkel, õ azoknál is inkább fc-re megy. Meg én mod-okat is használok, amivel könnyebb bekerülni a #20~#30 hely köré, így értelemszerûen több pp jár. 3 szóban összefoglalva: nem ér semmit.
Mystyk
attól még közel álltok egymáshoz xD akkor indultok CTBWC-n?
Kuroi Mato

MystykAMV wrote:

attól még közel álltok egymáshoz xD akkor indultok CTBWC-n?
Taylor azt mondta elvileg 3v3 lesz szal nem tudom :D
Topic Starter
Kurokami
Mindig 3v3. Legalábbis eddig az volt.
Kuroi Mato

Kurokami wrote:

Mindig 3v3. Legalábbis eddig az volt.
És indulunk? lesz 3 ember?
Topic Starter
Kurokami

Kuroi Mato wrote:

Kurokami wrote:

Mindig 3v3. Legalábbis eddig az volt.
És indulunk? lesz 3 ember?
Ha tudsz osztódni, indulhatnánk. De egyébként nem hiszem, hogy lenne még egy jó játékos. @tuzgu jó lenne, de nemtom mi van most vele, mindenki más csak "hátráltatna" szerintem.

Amúgy mikor lenne pontosan?
Kuroi Mato
És indulunk? lesz 3 ember?[/quote]Ha tudsz osztódni, indulhatnánk. De egyébként nem hiszem, hogy lenne még egy jó játékos. @tuzgu jó lenne, de nemtom mi van most vele, mindenki más csak "hátráltatna" szerintem.

Amúgy mikor lenne pontosan?[/quote]
Taylor elvileg jönne :D
Topic Starter
Kurokami

Kuroi Mato wrote:

Taylor elvileg jönne :D
Remek. \o/ Márcsak az kell, hogy te mondjuk ne lépj vissza az utolsó pillanatban. :D Ugyanis ha te nem vagy, Taylor is lelép. 1v3-hoz meg nincs kedvem ha esetleg sikerül kondiba hoznom magam. :D

De a kérdés:

Kurokami wrote:

Amúgy mikor lenne pontosan?
még mindig áll...
Kuroi Mato

Kurokami wrote:

Kuroi Mato wrote:

Taylor elvileg jönne :D
Remek. \o/ Márcsak az kell, hogy te mondjuk ne lépj vissza az utolsó pillanatban. :D Ugyanis ha te nem vagy, Taylor is lelép. 1v3-hoz meg nincs kedvem ha esetleg sikerül kondiba hoznom magam. :D
Nem lépek vissza, kivételesen van kedvem :D amugy még mindig nem tudom XD elvileg 2013-ba
Kuroi Mato
Na taylor jön azt akkor jelentkezünk :D jösz akkor igaz?
Topic Starter
Kurokami
Írj be, aztán meglátom milyen leszek a verseny idejére. Ha legalább annyira jó, mint voltam, még az elsõ 3-ba is benne lehetünk egy kis szerencsével.
Mystyk
jujjj de jóóóóó magyarok CTB World Cup-on!!! légyszi majd szóljatok ha ti lesztek, hogy nézhesselek titeket livestream-en!!! :D *.* 8D :3 *.*
Kuroi Mato

Kurokami wrote:

Írj be, aztán meglátom milyen leszek a verseny idejére. Ha legalább annyira jó, mint voltam, még az elsõ 3-ba is benne lehetünk egy kis szerencsével.
Taylor megcsinálta ezeket,majd ha lesznek mapek kicsit gyakorolni kell azt kész :D bár amien csapatok vannak csoda lesz ha jutunk valamire 8-)
Topic Starter
Kurokami
A csapatok mindig brutálisak, de mint mondtam, csak szerencse kell. :D

@MystykAMV Lehet, hogy nem lesz értelme nézni, de azért szólunk majd. :D
Kuroi Mato

Kurokami wrote:

A csapatok mindig brutálisak, de mint mondtam, csak szerencse kell. :D

@MystykAMV Lehet, hogy nem lesz értelme nézni, de azért szólunk majd. :D
CTB-nek is lesz streamja? ilyet se láttam még :D
Topic Starter
Kurokami
Asszem már az elõzõnek is volt. Csak nem hivatalosan.
Kuroi Mato

Kurokami wrote:

Asszem már az elõzõnek is volt. Csak nem hivatalosan.
Ezt nem is tudtam :D
Topic Starter
Kurokami
Na, ha bárki bármit akar mondani a nemrégen nyitott új topicról azt itt megteheti. El fogom olvasni és ha tartalmaz ajánlást vagy egyéb útmutatást akkor aszerint fogom javítani azt a topic-ot.
Kazuya
Én a mai napig nem is tudom, miért nem CTB-ztem rendszeresen (talán mert unalmasnak találtam, főleg hogy nem nagyon foglalkoztam nehezebb szintekkel). o_o Ezerszer jobb, mint a standard, kényelmesebb, s a szar és distance snap failes mapeket is szépen le lehet rajt játszani. :o Persze van pár map amit hülyén konvertál, majdhogynem vízszintesen egyenes a gyümölcs slider (s kb lehetetlen elkapni rendesen), de szerencsére nem gyakran találkoztam még ilyennel. Az insanektől kissé féltem, főleg a piros gyümölcsök miatt, de valahogy mégis át tudtam őket vinni. :lol:
Topic Starter
Kurokami
A piros gyümölcsök a HDash-ek és azokra külön kell gyakorolni míg az ember megszokja hogy hogyan kell őket kezelni. Persze valakinek egyből megy. Azok a sliderek azért olyanok, mert valaki volt olyan hülye és kurva nagy SV-t használt a mapeléshez viszont hál istennek az már ki lett javítva az új dash-el hisz előtte azokat nem lehetett fc-zni sem. Mostmár a slider közepe is lehet HDash ami sokat segít ilyen helyzetekben persze SS-ezni még mindig nehéz őket. A könyebb mapek persze hogy unalmasak, ezért is van az hogy 90%-a az osu!-nak azt mondja hogy a CtB szar. Pedig csak többet kell vele játszani. Például a 0108, Saten, Skystar, S.S és még sorolhatnám mapek már élvezhetőek mivel elég nehéz fc-zni őket így megadják azt a szórakozást ami kell. Persze eleinte az Insane is elég ha az ember szórakozni akar. Ezen kívül ha csak a zene miatt játszik az ember osu!-t akkor arra a ctb is bőven jó és ugyanazt az érzést kapod amikor bekerülsz a #1000-be mint Std-on.

Egyébként hidd el hogy azért nem minden map olyan jó mint ahogy tűnik. Legalábbis nem, ha már elég jó vagy ahogy hogy figyeld a ritmust is. Egy idő után fel fog tűnni hogy némelyik mapper olyan jumpokat használ amikre nincs szükség. Ez alól kivétel a Hard, mivel azokat legtöbbször jump nélkül fc-zni lehet. Ha nem, olyankor szoktam én baszakodni hogy mi a faszért van benne jump ott ahol kurvára nem is kéne hogy legyen. Persze van amikor nincs vele semmi baj.

Mindenesetre ez után a szövegfal után üdvözöllek a gyümölcsök birodalmában ahol őrködni kell a mindent elnyelő feketelyuk felett nehogy a hülye gyümölcsök véletlenül kiessenek. o/
tomaszto
Üdvözlet AW a CTB csapatban, ahogy már mondtam csak gyakorolni kell és menni fog az egész. Én azt ajánlom, hogy nehezebb mapeken gyakorolj, mert könnyebben megtudod tanulni a jumpokat és a HDash-eket. Persze gyakorolhatsz ctb diffeken is, de szörnyen idegesítő az összes, így maradnak a konvertáltak, de szerencsére a legtöbb élvezhető. Mellesleg csatlakozom Kurohoz, hogy érthetetlen amikor olyan helyre jumpokat raknak ahová a ritmus nem követeli meg. Plusz ha kell egy jó skin akkor ajánlom Kuronak a legújabb skinjét, amivel egész jól lehet játszani.
Please sign in to reply.

New reply