forum

[osu!sync]

posted
Total Posts
6
Topic Starter
legekka
Sziasztok, legekka vagyok! [első saját topikom, nézzétek el]

Az utóbbi időben hatalmas fejfájást okozott, hogy a laptopomon és a gépemen lévő osu-k között folyamatosan másolgatnom kell egyikről a másikra a beatmap-eket. Úgyhogy utána néztem jobban a dolgoknak, és találtam egy programot, ami képes Peer-to-peer alapon (tehát minden hülye felhőszolgáltatás nélkül) erre a feladatra. Így most sikerült azt elérnem, hogyha gépen letöltök egy mapot, az azonnal a laptopomon is megjelenik.

Ezután merült fel bennem a következő gondolat: mi lenne ha (első sorban a kezdő játékosoknak) lenne egy közös Songs mappánk, ami lényegében egy hatalmas élő mappool. (Azaz, elég egyikünknek letöltenie egy új mapot, az azonnal szinkronizálódik az összes többi gépre is.) A dolog technikai megvalósítás felől elég egyszerű és biztonságos.
Hogy a szöszbe? Így:
1. lépés: Bizonyosodj meg arról, hogy van elég hely a gépeden. (Ez egyenlőre még relatíve nem olyan nagy. Jelenleg ~35 GB, de hamar nagyobbra nőhet)

2. lépés: Töltsd le a -et. Nem szükséges regisztrálnod. Telepítsd fel (nem hiszem hogy gondod lenne vele). Ha minden igaz valami ilyesmi fog megjelenni amikor végzel, persze üresen.

(elképzelhető, hogy böngészőből fog futni az alkalmazás - ekkor sincs semmi gond, felhasználónév, jelszó is pusztán a helyi azonosításhoz szükséges)


3. lépés: Kattints a -re, majd a -ra. Az ekkor felugró ablakba kell majd beírnod a tőlem igényelt kulcsot. Ha megvagy, kattints a -re. Ezután ki kell tallóznod az osu songs mappáját. Fontos, hogy ez legyen kijelölve, különben csúnya véget ér a dolog. (Pl. C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\osu!\Songs)

Ha gond nélkül megvolt minden beállítás, akkor rövidesen elkezd indexelni a program, majd szinkronizálja a pályákat a többi számítógéppel.
Természetesen, az első szinkronizálás tart a legtovább, főleg ha nagyon sok beatmap hiányzik. Ezt úgy gyorsíthatjuk, ha minél többen "seed"-elünk. Persze, én nem kötelezek erre senkit sem, 2-3 helyről tudom garantálni a letöltést jelenleg.

A Kulcsokról: Kettőféle kulcs létezik a mappához. Egy Read valamint egy Read Write.
Read: Ilyenkor pusztán letölteni tudsz a hálózatról, ha valamit módosítasz (letöltesz egy map-et, updatelsz, submittelsz) nem változtat a többiekén.
Read Write: Ekkor leszel igazán hasznos tagja a hálózatnak, ilyenkor ugyanis te is tudod bővíteni az élő mappoolt. Ugyanakkor, ha törölsz valamit, az törlődik másoknál is, tehát ilyen kulcsot csak megbízható embereknek szeretnék adni.

Ha csatlakozni szeretnél, írj egy P.Ü.-t hogy elküldjem a kulcsokat.

Ennyit szerettem volna. Jelenleg pusztán az érdekel, hogy mekkora az érdeklődés.
Byebye!

Edit: jelenlegi taglista itt elérhető!
verto
Haha fuk :--DDD


Spkz
Frankó ötlet. Én szívesen csatlakoznék, de a koli hálózat miatt sajnos nem tudom megoldani, mert 16 GB az adatforgalom limit/hét :D
Topic Starter
legekka
Egy kis frissítendő infó!!

Sikeresen kiköltöztem otthonról, és van új netem, szóval innentől kezdve koránt sem mondanám lassúnak a szinkronizációt.
Az eddigi 1 mega feltöltés helyett most kicsit jobbam van:
Topic Starter
legekka
/// - már nem aktuális - ///
KriszDev
Ez még él?
Please sign in to reply.

New reply