forum

Tekli Dairelerde 100 Puan Almak

posted
Total Posts
6
Topic Starter
Boo-Yeah
Merhaba. Ben bir süredir OSU! oynuyorum ama tekli dairelerle bir sıkıntım var. Genelde 4-4.5 yıldız mapler oynuyorum. Ancak tekli dairelerde tam tıklama süresini hiç tutturamıyorum. Tabi ki 300 puan aldığım da oluyor ama genelde hep 100 puan alıyorum yanlış zamanda tıkladığımdan dolayı. Özellikle sıra halinde gelen ve Z+X, Z+X, Z+X diye art arda basmamız gereken tekli dairelerde oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Fullediğim haritalarda B, C falan veriyor çok sinirlerimi bozuyor. Laptop'ın touchpad'iyle oynuyorum bu arada. Grafik tableti alacağım 1 hafta içinde, grafik tabletinde de aynı sorun olur mu sizce? Mouse'la hiç oynayamıyorum.
Fl4ndre Scarlet
Universal offset kaç? Ayarlardan bakabilirsin
Topic Starter
Boo-Yeah
0 MS yazıyor. Kaç olması gerekiyor ki?
HakoFixed

Boo-Yeah wrote:

0 MS yazıyor. Kaç olması gerekiyor ki?
Sıfır olması lazım zaten. Tablet belki bir nebze klavyeye bastığın elini rahatlatacağı için daha iyi oynayabilirsin. Hatta baya işe yarayabilir. Fakat mouse ile de oynayabilirsin bence. Oynadığın star zorluğunda mouse ile oynayamamak genelde oyun süresi az olan oyuncular için geçerli ki görüyorum ki daha 80 saat oynamışsın. Acc için yapacak fazla bir şey yok. Maplar zor geliyor olabilir. S yapabildiğin maplardan başlayıp yavaş yavaş yükselmek hem seni geliştirir hem de oyun süreni artıracağı için oyunu daha iyi kavramış olursun.
Topic Starter
Boo-Yeah
Mouse ile çok denedim ama 3 yıldız üstünü kesinlikle oynayamıyorum. Touchpad çok daha rahat geliyor mouse'a göre. 3 yıldız mapleri de 5 dakika oynayınca tekrar oynamak gelmiyor içimden yavaş olduğu için. Tablet gelene kadar idare ediyim artık yapacak bir şey yok. Teşekkürler yanıtlarınız için. Umarım onunla da aynı sorunla karşılaşmam.
Nariel Elanesse
ilk öncelikle tablet alacaksan ki almış olabilirsin ben gene söyleyeyim ilk başta ucuz bir tablet ile başla
çünkü tablete alışma süreci vs gibi şeyler olunca ya da tablet ile ilk kez oynamaya başladığında
insan sıkılıyor tableti alıp kutusuna geri koyup açmayanlar var mesela
hem huion xp-pen tarzı gibi tabletlerin yedek parçaları kolay bulunuyor
tekli daire demişken şarkının ritmine göre basmayı dene
en çok benim de yaptığım şey acele basmak sakin ol ritime göre basmayı dene sadece
acc tutturmaya zamanla alışırsın ve mouse ile oynayabilirsin
sadece zaman gerek ve kendi seviyenin üstü haritaları nofail açarak oynarsan
veya çeşit çeşit haritalar oynayıp daha çok tecrübe edinirsen bir süre sonra geliştiğini göreceksin
tabi herkesin gelişmesi farklı ama bir dene istersen
biraz zorla kendini tabi tablet ile mi gelişmek daha hızlı mouse ile mi ? dersek orası tartışılır
Please sign in to reply.

New reply